چرا نایکی و آنتا در کفش های خود از فوم های اختصاصی استفاده میکنند؟

دوشنبه 24 آبان 1400
کد خبر: 20
تعداد بازدید: 1540
چرا نایکی و آنتا در کفش های خود از فوم های اختصاصی استفاده میکنند؟

کفش های معتبر و برند دنیا از فوم های اختصاصی خود در زیر کفش ها بهره میبرند.کمپانی هیی مثل نایک،ساکونی،آدیداس،ریباک،آنتا و ... در این مطلب که در سایت www.sporttechie.com بارگزاری شده است به فوم های اختصاصی کمپانی نایک میپردازیم که همزمان شرکت معتبر چینی آنتا کفش های خود را با زیره EVA اختصاصی خود و به نام A-flsh foam و A-flsh bubble در سال 2020 -21 عرضه کرد.
نایکی ساخت اسنیکرز اپیک ری‌اکت فلاینیت خود، که شامل فوم واکنشی نایکی است را رونمایی کرد. این فوم برای تقویت نرمی و لایه‌های کفش، کاهش آسیب، بازگرداندن نیرو، وزن پایین و احساس سبکی طراحی شده است. در این رونمایی عنوان شد که این فوم مستقیماً در واکنش به نظرات مشتریان راجع به مواردی که کفش رانینگ جدید باید شاملشان شود ساخته شده است. این کفش با رویه‌ای ساده که با قالب آماده‌ی قبلی شرکت به نام فلای‌نیت ساخته شده  توصیف می‌شود. میانه‌ی کفی از تکه‌ی یک‌پارچه‌ای از فوم واکنشی نایکی تشکیل شده. نایکی مدعی می‌شود که «این ماده‌ی جدید مشخصاً از قوم‌های قدیمی ساخته شده از EVA نرم‌تر است.» کفش دیزایر افکت در مواردی که راحتی هنگام دویدن پر اهمیت‌ترین چیز است کفش بهتری است. فناوری ری‌اکت یا واکنش نایکی سال قبل با کفش‌های بسکتبال نایکی خود را ثابت کرده است، و نایکی مدعی می‌شود که این کفش به دلیل قابلیت جذب و برگرداندن نیرو برای هدف مورد نظر کاملاً مناسب است. در اپیک ری‌اکت فلای‌نیت، فوم واکنشی نایکی با هدف دویدن در کفش به کار گرفته شده، فعالیتی که به شدت نیازمند حمایت از پا و استحکام، و بازگرداندن نیرو می‌شود. زیره‌ی کفش طراحی شده بود که نایکی اعلامیه‌اش را منتشر کرد. برای تقویت لایه‌ها در عین حفظ سبکی کفش، نایکی بن طراهان اجازه داد تا مواد غیر ضروری را از آن حذف کنند. گفته‌ می‌شود که این فوم ۱۳ درصد بیشتر از فوم لونارلون نایکی نیرو را برمی‌گرداند. کیم ارنست، مدیر کفش‌های پیشرفته در بخش رانینگ نایکی گفته است:« می‌خواهم روی این موضوع تأکید کنم زیرا قرار نیست فناوری واکنش نایکی را با فومی ناشناخته که زمانی از پشت یک کامیون پایین افتاده مقایسه کنیم. بلکه قرار است با آخرین مدل فوم نایکی، لونارلون مقایسه‌اش کنیم و با وجود بالا بودن حد انتظار، فناوری واکنش نایکی با هر قدم نیروی واکنشی بیشتری ارائه می‌دهد.» فوم واکنشی در کل لایه‌های کفش را تقویت میکند، ولی آیا با دوام هست؟ بر اساس آگهی آن، تکه‌های لاستیکی زیر پاشنه‌ها و پنجه‌ها باعث افزایش ثبات می‌شود. این سری کفش از تاریخ ۲۲ فوریه موجود خواهد شد.


در رابطه با آنتا اسپورتز، این کمپانی پوشاک ورزشی ماه گذشته رونمایی کفش‌های رانینگ ساخته شده با فناوری A-LASHFOAM جدید خود را اعلام کرد. اعلامیه شرح می‌دهد که این کفش دارای لایه‌ای تنفس‌پذیر در رویه‌ای یکپارچه است. زیره‌ی کفش اختصاصاً از فلش‌فوم ساخته شده که وظیفه‌اش جذب ضربه‌ی وارده از برخورد پا به زمین است. به گفته‌ی آنتا دوندگان با پوشیدن فلش‌فوم می‌توانند بدون نگرانی در مورد آسیب‌های مرتبط با ضربه، به سرعت بالاتری دست پیدا کنند. این فوم همچنین شکل غیر معمولی دارد که ضربه‌ی هنگام فرود آمدن را توزیع می‌کند و ارتجاع و ثبات را به حداکثر می‌رساند. ژنگ یکسین، سرپرست بازاریابی پوشاک ورزشی آنتا، در یک بیانیه گفته است:« با قدم برداشتن به جلو، روش  A-LASHFOAM را به محصولات دیگر نیز توسعه می‌دهیم، که باعث می‌شود مشتریان مجال تجربه‌ی این فناوری جدید را پیدا کنند.» کفش‌های رانینگ A-LASHFOAM از ۲۸ام دسامبر در بازار موجود می‌شوند.

در نیمه دوم 2020 شرکت آنتا برای اولین بار یک سری از کفش های خود را با کربن پلیت روانه بازار کرد.مدل های Space fiber,C202GT-TOP ,Antelope  از این تکنولوژی به روز دنیا بهره میبرند تا خیال دونده ها را در هنگام دویدن طولانی مدت از بابت یک کفش سبک راحت کنند.لایه کربن پلیت باعث حفظ و ثبات نرمی و به اصطلاح کوشنینگ کفش در هنگام دویدن می شود.
 

طراحی و پیاده سازی: راد وب