مراحل شستشو و نگه داری از کفش ها

جمعه 11 اردیبهشت 1394
کد خبر: 13
تعداد بازدید: 9456
مراحل شستشو و نگه داری از کفش ها

مهم نیست در چه نوع سبک زندگی قرار دارید، کفش های شما مسلما کثیف خواهد شد. با این حال مسلما شما با هر سبک زندگی که باشید تمایل به پیاده روی و قدم زدن با کفش های کثیف یا با ظاهری کهنه را ندارید. یک راه ساده برای رها شدن از کفش های کثیف و جرم گرفته انداختن آنها به بیرون و خریدن کفش های جدید می باشد اما اگر به دنبال راه دوم و منطقی تری هستید این مقاله را مطالعه کنید که در آن بعضی از مراحل ساده برای شستشوی انواع کفش در ماشین لباس شویی آورده شده است.

step 1
بند ها را از کفش خارج کرده در این حالت شما می توانید یا بندها را بشویید و یا یک بند جدید بخرید.


step 2
تمیز کردن هر گونه آلودگی یا گل و لای به جا مانده توسط یک مسواک یا برس نیمه زبر .


step 3
برای تمیز کردن شیارها می توانید از یک مسواک یا برس نیمه زبر استفاده کنید و یا از شوینده های مخصوص و در صورتی کفش های شما دارای چرک و جرم سنگینی هستند از جوش شیرین هم به مقدار کم استفاده کنید . برای شستشوی قسمت های فوم و چرمی نیز می توانید از یک دستمال نرم یا حوله استفاده کنید .


step 4
اگر می خواهید بند کفش را بشویید دو سر بند را به هم گره بزنید به گونه ای که تشکیل یک حلقه بدهد، این کار باعث می شود بند های کفش شما در سوراخ ها بدنه داخلی ماشین لباس شویی گیر نکند.

اگر بندهای کفش شما سفید و کفش های شما رنگی بود برای اینکه بندها تا حد امکان شفاف و تمیزتر بشوند می توانید آن ها را به طور جداگانه با یک شستسوی معمولی با دیگر لباس های سفید شستشو دهید اما بهتر است که آن ها را با کفش ها بشویید.


step 5
 کفش ها (و اگر مایلیید بند کفش ها ) را درون یک کیسه توری (پارچه ای) با قابلیت نفوذ آب و مواد شوینده قرار دهید. توجه داشته باشید که کیسه قابلیت نفوذ و ورود و خروح آب را داشته باشد .


step 6
کیسه حاوی کفش ها را درون ماشین لباس شویی قرار داده و برای نتیجه بهتر یک یا چند حوله ی بدون استفاده را در محفظه ماشین لباس شویی قرار دهید، این کار باعث می شود که در اثر چرخش سریع کفش ها ضربه به ماشین لباس وارد نشود و آسیب به کفش ها و همچنین بدنه ماشین لباس شویی وارد نشود .


step 7
اضافه کردن مایع یا پودر شوینده مناسب


step 8
برنامه ماشین لباس شویی را روی تنظیمات برنامه شستشوی سبک با زمان کم در دمای سرد و یا حداکثر 30 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. هرگز از برنامه های شستشو با دور و اسپین بالا استفاده نکنید چرا که باعث صدمه دیدن کفش یا ماشین لباس شویی می شود .


step 9
ماشین لباس شویی را روشن کنید .


step 10
کفش ها را از محفظه ماشین لباس شویی خارج کرده، ترجیحا برای نتیجه بهتر یک حوله کاغذی (کاغذ) را به صورت مچاله به فرم کفش درآورده  و وارد کفش کنید این کار باعث خشک شدن هر چه سریعتر کفش و حفظ فرم اصلی کفش می شود.  (از روزنامه به دلیل داشتن جوهر استفاده نشود)


step 11
اجازه دهید کفش در هوای بدون رطوبت و یک محیط دارای نور خشک شود. هرگز آن ها در معرض اشیاء داغ ، نور مستقیم آفتاب یا اشعه قرار ندهید چرا که باعث صدمه دیدن به کفش می شود .


step 12
کفش ها از چند ساعت تا چند روز طول می کشد تا خشک شود .


step 13
بند کفش ها را مجددا قرار داده، خواهید دید کفش های شما مشابه یک کفش نو به نظر می رسد. 

طراحی و پیاده سازی: راد وب